Belsué Patou von Traumberg "Lafi"

Narozena : 27.3.2018 - Chovatelka: Mgr. Jitka Kriegerbecková, Ph.D.
 
Matka / Dam: C.I.B. Alba Patou von Traumberg 
C.I.B. Kora de Alba de los Danzantes  x  C.I.B. Covermount Big Block
x
Otec / Sire: CH. Xico de Alba de los Danzantes (Španělsko)
CH Roda de Alba de los Danzantes x CH Iberniu Patou de l'Hourquette  de Bigerionnes


HD A, ED 0/0, OCD negativní, LTV 0, DOV - prosté, PL 0/0, DM N/N

SVĚTOVÝ VÍTĚZ 2021 , MEZINÁRODNÍ ŠAMPION KRÁSY - C.I.B., ČESKÝ ŠAMPION, ČESKÝ JUNIOR ŠAMPION, ČESKÝ GRAND ŠAMPION, ŠAMPION ČMKU, KLUBOVÝ JUNIOR ŠAMPION ( KCHMPP), KLUBOVÝ ŠAMPION ( KCHMPP)

3x CAJC, 2xBOJ, 11x CAC (CZ), 2x CAC (PL), 2x CAC (SK), 1x CACA (A), CAC (DE),  Anw. Dt. Ch. VDH, 4x r.CACIB, 2x CACIB (SK), 4x CACIB (CZ), 1x CACIB (PL), 1x CACIB (DE) 4x Národní vítěz, 2x BOB, 4x BOS, Austrian winner show (při EDS) - Jugenbester, AUSTRIAN JUNIOR WINNER 2019, BOJ

16.6.2019 Evropská výstava psů - V3 (tř. mladých)

2.10.2021 - Světová výstava psů - V1, CAC, CACIB, BOS + Světový vítěz 2021

Naše Lafi...

Nad pořízením štěňátka jsem uvažovala již delší čas, především s ohledem na moji chovatelskou vizi... Moje pozornost se původně upínala na chovatelskou stanici ve Španělsku, když mi však chovatelka a moje dobrá kamarádka Jitka Kriegerbecková řekla o svých chovatelských plánech, bylo jasno - nejen, že její způsob chovu a péče o psy je mi velmi blízký, ale také psi z její CHS jsou mimořádných kvalit a rodiče vrhu jsou přesně těch linií, o které jsem měla zájem.

U narození štěňátek jsem byla přítomna a na návštěvy "jsem se zvala" v podstatě neustále, vývoj štěňátek jsem měla doslova "v přímém přenosu"... Holčičky z tohoto vrhu se vyvíjely všechny slibně, ale kterou si vybrat?

Lafi byla v porovnání se svými sestřičkami spíše drobnější, ale její silná osobnost se projevovala od prvních her. Tato malá pihatá holka nechyběla u žádné šarvátky (i když v chumlu štěňat při hrách nebyla vidět, rozhodně byla vždy slyšet) a uměla být pěkně "intenzivní" (což se nezměnilo, i dnes má temperamentu na rozdávání, inu jižanské předky nezapře). A já si ji doslova zamilovala.. 

Můj táta si na jméno "Belsué" nemohl zvyknout, prý vypadá jako "Lafi" (neptejte se mě proč) ... a tak nějak měl pravdu, tak máme LAFI.

S chovatelkou se stále navštěvujeme a Lafinka se ráda vrací na svoji "rodnou hroudu", drze si projde celý dům (co kdyby bylo někde něco zajímavého k uzmutí?) a se svoji maminkou Albinkou i sestřičkami má stále vřelý vztah...

Z Lafinky rostla nádherná fenka, každým dnem jsem si byla jistější, že ona je ztělesněním mého ideálu, směrem, kterým se chci v chovu vydat.. Po dosažení věku absolvovala všechna povinná i nepovinná vyšetření, která dopadla výborně. Mohla jsem si snad přát víc? 


Díky skvělé socializaci a "základu", který dostala u své chovatelky z ní je doslova společenský pes. Jen když vidí, že balím věci, spěchá do auta a netrpělivě vyhlíží, kdy konečně pojedeme.. neexistuje možnost, že by zůstala doma. Její veselá, energická, bezprostřední a sebevědomá povaha z ní dělá téměř dokonalého psa na veškeré aktivity. Je ráda středem pozornosti, tedy ideálním psem na výstavy, na kterých je díky svým exteriérovým kvalitám, charismatu a prostornému pohybu mimořádně úspěšná. 

Mezi sebou máme velice silné pouto, i díky tomu ji mohu i klidně pustit na procházkách a být si jistá, že by neutekla nikam, kde by mě neviděla, i když pokušení v podobě všudypřítomných srnek je velké. Naštěstí to není útěkář, ale věřím, že velkou mírou jsem tomu přispěla správnou výchovou a zvykáním si na všechny možné "objekty zájmu". Jako správná ženská má i své "protivné já", dokáže se občas i pěkně urazit (Odjedu bez ní když máme jít na procházku? Zrada!). Ale i tyto její "výlevy" zbožňuji.


Věřím, že fotografie níže vydají za více než tisíce slov...