Gabrielle Perla Silesia "Gábinka"

Datum narození: 23.3.2017
Chovatelka: Markéta Langerová
 
Matka / Dam: Badette Patou de l'Orri (Chorvatsko)
CH Femme Fatale des Brumes de la Comtee  x  C.I.B. Wonderwhites Incognito
x
Otec / Sire: Millésime du Val de Monserrat (Francie)
Isabeau du Val de Montserrat x CH Illoud du Mas de Beauvoisin 

Gabinka, byť se jedná o zdravou fenu se zajímavými předky, tak s ohledem na mojí filozofii, chovatelskou strategii a celkový přístup k chovu jsem se rozhodla ji do chovu nezařazovat. Nadále je však nedílnou součástí naší smečky a milovaným členem rodiny.


6x VÝBORNÁ 1
4x CAJC, 2x CAC, 
3x BOJ - NEJLEPŠÍ MLADÝ PLEMENE

                        CACIB, CAC ČMKU, Cruft's Qualification 2020

ČESKÝ JUNIOR ŠAMPION      
KLUBOVÝ JUNIOR ŠAMPION KCHMPP

Naše Gábinka..

Gábinka přišla k nám do rodiny po tragické události, která nás postihla.. její veselá a "intenzivní" povaha velmi rychle zacelila rány v našich srdcích, pro Lizzie i mě se stala novým impulzem. 

Pro Gábinku byly začátky ve městě poměrně náročné, i přesto, že socializaci věnuji velkou pozornost už od štěněcího věku, tak jí všechny ty "městské věci" připadaly podezřelé, naopak věci, které byly "podezřelé" neřešila vůbec.. inu jak říkáme "je svá".Gábinka je povahou poměrně dominantní, ale jak ve smečce tak s našimi psími kamarády je zcela bezkonfliktní. Je extrémně pečovatelská, čištění oušek druhým nebo něžné mazlení je na denním pořádku. Jakmile má někdo nějakou "bolístku" například v podobě odřeného kolene, tak v Gábince se okamžitě probouzí ochranitelské pudy a chce ránu ošetřovat.  

Tuto něžnou a láskyplnou stránku projevuje i vůči dětem, které naprosto miluje a vyhledává (což ne všechny maminky vidí rády), dokáže se s nimi trpělivě mazlit, opatrně si s nimi hrát i celé hodiny. Tuto úžasnou stránku povahy projevila i když měla Lafi štěňátko, od porodu mohly být holky společně (což je u fen poměrně vzácné) a společně se o našeho jedináčka staraly.

Zkoušely jsme spolu i Canicross, což jí sice bavilo - bláto, voda a běhání, to byla ve svém živlu - ale její extrémní nadšení způsobovalo, že se do všeho vrhala ve velké rychlosti a já byla co chvíli na zemi.  

V roce 2022 jsme se přestěhovali mimo město, do malé vesničky na jihu Čech. Holky mají k dispozici přes 3000m velkou zahradu, pořídili jsme pár oveček a pro naše pyrenejky je to doslova ráj. Pro Gábinku, jakožto milovnici vody, jsou všudypřítomné rybníky doslova splněným snem, čekám jen kdy jí narostou ploutve protože není dne, aby si nedošla dát svoji koupel a to za jakéhokoli počasí.