Klubová výstava KCHMPP 29.4.2023

Posuzování na výstavu přijala specialistka na plemeno paní Elina Haapaniemi z Finska, ač se jedná o velmi uznávanou rozhodčí, která posuzuje i v zemi původu, tak bylo přihlášeno jen 23 PHP. Ačkoli jsme měli již možnost být od této rozhodčí posouzeni v roce 2022, nejeli jsme na výstavu s přehnanými očekáváním. Posuzování probíhalo i přes nepřízeň počasí velmi pečlivě a korektně, a samozřejmě dle očekávání, také velmi přísně.  Na výstavě jsem měla přihlášenou tentokrát i Lafi, která je po "mateřské dovolené" ve skvělé kondici (až blahobytné - což rozhodčí nezapomněla zmínit). 

Corazonek obstál v konkurenci dvou psů ve třídě CH (oba pocházející ze země původu) a získal ocenění V1, CAC a vzhledem k tomu, že stejně jako v Praze byl jediným psem, který toto hodnocení získal tak nám byl rovnou udělen i titul KLUBOVÝ VÍTĚZ a následně BOS. 

Lafinka byla ve třídě CH se svojí polosestrou Cariňou, která třídu vyhrála a Lafi si tak odnesla krásný posudek s oceněním Výborná 2, r.CAC.  CAC a BOB získala stejně jako v roce 2022 na MVP v Praze Cariňa, aneb "zůstalo to v rodině"

Na výstavě se předvedla i fenka Belle de Nuit z našeho "B" vrhu, která ve třídě mladých získala známku "D".  Velice dobře vím, že této rozhodčí neunikne ani nejmenší nedostatek nebo odchylka od standardu, i přesto se v mých očích se jedná o velmi nadějnou fenku. Majitelům děkuji za příkladnou péči. .

Pomyslnou "třešničkou na dortu" byly závěrečné soutěže a přestože Lafinka předvedení trochu "bojkotovala" (respektive odpoledne už bojkotovala úplně vše) společně s Tazzíkem obsadili v soutěží párů (z celkového počtu 30ti přihlášených párů) 3. místo (BIS-3). K Lafinky velké "radosti" jsme hned nastupovali do soutěže o Nejlepší chovatelskou skupinu, kde jsme společně s chovatelkou Jitkou a její Cariňou obsadili krásné 2. místo (BIS-2). 

Za fotky děkuji Jitce K. https://www.patouvontraumberg.cz/ a za velkou podporu Heleně, která se o Tazzíka skvěle stará 

Posudek Corazon: 3 y.o. white with little gray, masculine male, very nicely put together, carries a little extra weight, exc. head, bauetiful eyes, correct pigmentation, good height of leg, enough angulation, corr. double declaws, strong move

Posudek Lafi: 5 y.o. bitch, white with some blaireau, feminine and well made good skull, muzzle needs a little more fillings, well set ears, very goof bone and feet, balanced angulation,  corr. double declaws, very good reach and drive, tail makes a good wheel

BIS-2 (CHS Patou von Traumberg)

BIS-3 v soutěži Nejlepší pár

CACIB Wels, Rakousko

Na poslední chvíli jsem se rozhodla přihlásit se na mezinárodní výstavu do Welsu jako "náhradu" za výstavu v německém Karlsruhe, kam jsem bohužel z časových důvodů nemohla jet. 

Jako již tradičně jsme vyrazily společně s Jitkou, chovatelkou Corazonka. Ačkoli měla Jitka přihlášeného i Aránka, rozhodly jsme se cestovat společně jedním autem, naši kluci jsou sebevědomí vyrovnaní psi, kteří si nemají co dokazovat, tak celý víkend proběhl naprosto v klidu. 

Byť se jednalo o třídenní výstavu, obě jsme se shodly, že dva dny nám stačí a na neděli jsme se již nehlásily. Oba dny jsme dostali s Corazonkem skvělé hodnocení a získali kýžený CACIB ze "třetí země", zbývá tedy počkat až uplyne stanovená doba FCI k dokončení titulu C.I.B. 

V pátek posuzovala rozhodčí z Estonska, paní Astrid Lundava, v sobotu pak Anna Kochan z Polska, s těmito rozhodčími jsem se dosud nesetkala, ale jejich posuzování se mi velmi líbilo.

První den, tedy pátek získal Corazonek k titulu CACIB navíc titul Wels Sieger 2022, celkovým vítězem plemene se stal Aránek, který je i v téměř 9ti letech ve skvělé kondici. V sobotu se pak kluci vyměnili a BOB získal Corazonek. Jeho sestra Cariňa si dodělala CH Rakouska, takže náš výlet se vydařil přímo nad očekávání.

Letošní výstavní sezóna je u konce a teď nás čeká několikaměsíční pauza, kdy bych ráda mým holkám vynahradila trochu hektický podzim a konec roku, kdy nás mimo jiné čeká také stěhování. 

Děkuji Heleně za skvělou péči a také Jitce, že mi svěřila tak skvělého psa, jakým Corazonek "Tazzy" bezpochyby je.

CACIB Ludwigshafen, Německo

V shonu posledních týdnů jsem zapomněla zveřejnit jednu milou událost, v srpnu jsme se zúčastnili Mezinárodní výstavy psů v německém Ludwigshafenu, kde posuzovala velice vážená rozhodčí a specialistka na plemeno paní Mira Gehring. Vzhledem k tomu, že to není úplně "za rohem", ale na druhé straně Německa, vyrazili jsme společně s chovatelkou Corazonka Jitkou, jeho sestrou Cariňou a maminkou Albinkou. 

Obě jsme měly na výstavě obrovský úspěch se všemi třemi! Jitka navíc napsala výstižnou reportáž, kde je zachycena jak výjimečná atmosféra, která na výstavě panovala, tak dobrá nálada, která nás po celou cestu provázela - REPORTÁŽ Z VÝSTAVY

Corazonek "Tazzy" získal na výstavě ocenění  V1, CAC, CAC KfuH, Nejlepší pes, CACIB, BOS, Rheinhald-Pfalz Sieger. BOB si zaslouženě odnesla Albinka, která se skvěle předvedla ve třídě veteránů aneb "zůstalo to v rodině"

Po výstavě nás čekalo další překvapení, dorazili majitelé štěňátek z Corazonkova prvního vrhu (CHS du pays Vignoble, chovatelka Anette Wien), tak se z "obyčejné výstavy" stalo nakonec jedno velké neobyčejné rodinné setkání

Vítáme Tě, princezno.. 

Dne 7.9.2022 se narodila jedna krásná fenečka - Coeur de Lionne ze spojení: 

  C.I.B., CH Arán Patou von Traumberg  - HD A, PL 0/0, DOV - prostý, DM N/N, CMR1 N/N, DNA, test povahy R.A.C.P.

WW'21, C.I.B. Belsué Patou von Traumberg "Lafi" - HD A, ED 0/0, OCD neg., PL 0/0, LTV 0, DOV - prostý, DM N/N

Sbohem, holčičko naše...

“Neodchází ten, kdo zůstává v srdci”..  31.8.2022 nás opustila naše milovaná Lizzie.. 

Březost potvzena!

V první polovině září netrpělivě očekáváme narození štěňátek!  

Více informací v sekci ŠTĚŇÁTKA

V případě zájmu o štěňátko z našeho chovu mne prosím kontaktujte telefonicky nebo emailem, samozřejmě případní budoucí majitelé našich štěňátek jsou u nás vždy vítáni.

CACIB Praha 5.8.2022

Letní výstavy s ohledem na vysoké teploty a "letní" kondici srsti většinou vynecháváme nicméně tentokrát byla pro nás velkým lákadlem paní rozhodčí.

Pyrenejské horské psy v pátek posuzovala specialistka na plemeno, paní rozhodčí Elina HAAPANIEMI z Finska, která je uznávanou rozhodčí i v zemi původu.

Bohužel předpověď tentokrát meteorologům vyšla a během dopoledne se výstaviště PVA Letňany změnilo doslova v betonové peklo. Pro všechny, ale především pro psy to bylo neskutečně náročné a vyčerpávající, obzvlášť, když PHP přišli na řadu v pravé poledne. 

Co musím jako vystavovatel vyzdvihnout byla úroveň posuzování! Každého psa paní rozhodčí posoudila velice precizně jak v pohybu, tak v postoji. Velký důraz kladla na typické znaky plemene - výraz, hlavu, nesení ocasu, pohyb atd. Mnoho psů obdrželo známku VD, avšak všem se dostalo vysvětlení vč. velice detailního posudku. 

Corazon obdržel známku V1, CAC, CACIB, CAC ČMKU a BOS! tohoto hodnocení si neskutečně vážím a ocenění od takové rozhodčí považuji za jeden z největších výstavních úspěchů. 

Bohužel zastoupení PHP nebylo tak vysoké jak by si výstava posuzovaná paní Haapaniemi zasloužila.. 


Štěňátka jsou ve svých nových domovech!

Všechna štěňátka z našeho "B" vrhu našla své milující domovy. Pejsek Marbore odcestoval do Německa, fenka Baroness Aurora (Briseis) do Lucemburska, fenka Meya odjela do Řecka a ostatní štěňátka jsou u svých majitelů v České republice! Děkujeme všem za důvěru a věříme, že budou svým páníčkům dělat naši obříci jen radost.

První setkání s ovečkami!

Štěňátka rostou a pomalu se rozutíkají do svých domovů. Všechna naše štěňátka mají již své úžasné rodiny. 

Doma prozatím zůstává pejsek Marbore a fenka Meya, kteří musí nejprve splnit veterinární podmínky "své země", aby mohli odcestovat do nových domovů, Za pár týdnů již budou doma, se svými majiteli <3

Dva kluci čekají na své rodiny!

Pejskové Bastille a Banquise "Bonky" čekají na své milující rodiny. Vzhledem k tomu, že ostatní štěňátka jsou zadána do zahraničí, rádi bychom kdyby kluci zůstali v ČR. Pro nezávaznou návštěvu nebo více informací nás neváhejte kontaktovat.

Máme štěňátka! 

Dne 11.4.2022 Aiwička porodila zdravá a krásná štěňátka.

Máme 3 holčičky a 3 kluky, všechna štěňátka se znaky.  

V případě dotazů nebo zájmu o štěňátko za naší CHS mne neváhejte kontaktovat
Corazonek "Tazzy" 

Čekáme štěňátka - vrh "B"! 

S velkou hrdostí oznamujeme, že byla potvrzena březost a štěňátka by se měla narodit v první polovině dubna. Aiwička i Corazonek "Tazzy" žijí na farmě Alleman v Sopotnici, kde jsou milovanými členy rodiny i příkladnými ochránci  stáda ovcí, sobů a alpak. 


Matka:  CH Aiwa L’Antre du Patou - HD A, ED 0/0, PL 0/0, OCD free, DM N/N
Otec: JCH  Corazon Patou von Traumberg - HD A, ED 0/0, PL 0/0, OCD free, DOV prosté, DM normal/homozygot m., CMR1 N/N

Pro více informací kontaktujte paní Helenu Balcarovou nebo mně.

Corazon"Tazzy" splnil podmínky chovnosti!

RTG našeho psa Corazonka (Zagal De Alba De los Danzantes with Sketrick x Alba Patou von Traumberg) dopadlo výborně, krom povinného vyšetření jsem stejně jako u všech našich psů nechala vyšetřit i ramena a lokty s tím nejlepším výsledkem, tedy HD A, ED 0/0, OCD negativní, PL 0/0.  Dne 16.10. Corazonek absolvoval také bonitaci a splnil tak všechny podmínky chovnosti. V nejbližší době bude také doplněna DM a vyšetření očí na dědičné oční vady.

CACIB České Budějovice

Ačkoli na tuto výstavu byla přihlášena i Lizzie, tak s ohledem na to, že program výstav posledních týdnů byl velmi náročný a "Naše Výsost" již všechny potřebné BOV posbírala na předchozích výstavách, tak jsem se rozhodla ji nechat doma.

Corazon "Tazzy" byl zařazen do třídy otevřené, kde nastupoval proti výrazně staršímu a tedy i hotovějšímu psovi (pozn. všichni psi přihlášeni na jarní výstavu do tř. mladých byli pořadatelem automaticky přesunuti do tř. otevřené). Nicméně se hezky předvedl a získal V2. r.CAC.

Ve třídě CH se předvedly 3 feny, Lafi se předvedla jako vždy skvěle a třídu vyhrála (CAC). O CACIB se více zajímala o vše ostatní než o vystavování (od rána byla lehce podrážděná - i pro ní byl výstavní maraton náročný a dala mi to jasně najevo) a tak jsme nakonec odešly s r.CACIB.

Na fotce sourozenci z vrhu "C" a sestřičky Belsué a Biesca - za foto děkuji Jitce

Klubová výstava KCHMPP 

Klubová výstava, kterou pořádal KCHMPP byla pro nás zároveň poslední výstavou letošního roku (v ČR). A jak jsme dopadli?

Corazon “Tazzy” vyhrál třídu (CAC) a získal tituly Klubový vítěz a BOB. Navíc dneškem dokončil KLUBOVÉHO JUNIOR ŠAMPIONA. Lafinka získala V2, r.CAC ve třídě CH (tentokrát předala prvenství své sestře Biesce, která vyhrála zcela zaslouženě následně i titul Klubový vítěz), nicméně i tak splnila podmínky k přiznání titulu KLUBOVÝ ŠAMPIÓN a Lízinka ve třídě veteránů získala BOV a je KLUBOVÝ VETERÁN ŠAMPION. Pro Lizzie to byl zároveň poslední titul, který jí v její životní sbírce chyběl a teď už si bude užívat důchod naplno.

Světová výstava psů 2021 - WDS 2021

Po 31 letech připadlo konání světové výstavy České republice, proto pro nás bylo samozřejmostí reprezentovat "české barvy" a naše psy na tuto prestižní výstavu přihlásit. K vidění byli psi a feny z několika zemí Evropy, mnozí z prestižních chovatelských stanic.  Na výstavu jsem odjížděla s jediným cílem - užít si tu atmosféru, žádné očekávání jsem neměla. 

Stále tomu nemohu uvěřit! Lafi (Belsué Patou von Traumberg) nejprve vyhrála třídu šampionů a ve velice silné konkurenci dalších vítězek ze třídy otevřené a mezitřídy získala CACIB a tím i titul SVĚTOVÝ VÍTĚZ 2021. Těžko se mi hledají slova jak moc šťastná a hrdá jsem!

BOB získal zcela zaslouženě velmi pěkný pes z Polska. BOS naše Lafinka.

Samozřejmě nemohu zapomenout na další úspěšnou prezentaci Cozaronka "Tazzy"  a Lizinky, Corazon "Tazzy" byl na své teprve třetí výstavě, jeho výstavní "kariéru" velmi negativně ovlivnila pandemie, nicméně se krásně předvedl a v mezitřídě získal V1, CAC.  Lizzie v konkurenci fenky z Holandska získala ve třídě veteránů ocenění V2. Největší radost mám z toho s jakou noblesou a radostí běhala i přes svůj vysoký věk. Ona snad nestárne.. 

Corazon "Tazzy" Patou von Traumberg - 18 měsíců

Za skvělou péči děkuji Heleně, díky Tobě je tak skvělým psem jaký je!


Štěňátka čekají na své domovy!

V chovatelské stanici Ranč Siňorita se narodila krásná štěňátka po našem Maskáčkovi (CH. Alvaro L'Antre du Patou), matkou štěňat je fenka Buffy, která je dcerou Disneyho - jeden pejsek ještě na svůj milující domov čeká. Pro více informací prosím kontaktujte chovatelku na tel. 777 621 420.


Výstavní sezóna 2021

Po dlouhé pauze, kdy byly z důvodu pandemie všechny výstavy zrušené se svět pomalu vrací do normálu a tedy i my jsme se konečně mohli zúčastnit výstav, zatím jen českých.

Národní a Mezinárodní výstava psů v Brně 4. a 6.6.2021

Corazon Patou von Traumberg "Tazzy" - poprvé ve třídě mladých získal ocenění V1 (přihlášený byl pouze na páteční národní výstavu)
CH. Belsué Patou von Traumberg "Lafi" (tř. šampionů) - V1, CAC, CAC ČMKU, CACIB. Splnila podmínky pro udělení titulu C.I.B.  - MEZINÁRODNÍ ŠAMPION KRÁSY (přihlášena pouze na mezinárodní výstavu) 
C.I.B. Desalazara Honey Honey "Lizzie" (tř. veteránů) byla přihlášena na oba dny do tř. veteránů a získala V1, BOV a dokončila tak titul ČESKÝ VETERÁN ŠAMPION. Velice mne potěšila paní rozhodčí, děkuji za nádherná slova, obě jme dostaly pochvalu - já za výbornou péči a Lizzie za skvělou kondici. V "čestném" kolečku si Lizzie vysloužila i potlesk od přihlížejících diváků!

Národní výstava psů Klatovy

Na národní výstavu psů do Klatov jsem tentokrát hlásila jen Corazonka, paní rozhodčí Lenka Fairaislová se zaměřila hlavně na typické znaky plemene a mnoho psů "odešlo" bez titulů ač byli ve třídách jediní - především za nesprávné nesení ocasu v pohybu. Corazon "Tazzy" získal ve tř. mladých ocenění V1, CAJC, BOJ, BOS.

Přihlášeni jsme byli i na klubovou výstavu KCHMPP a Mezinárodní výstav psů v Brně, ale z důvodu horkého počasí jsem se s ohledem na bezpečí svých psů rozhodla této výstavy nezúčastnit.

Novinky z roku 2020

Pro lepší přehlednost webu jsou nově novinky z předchozích let přesunuty!


Novinky z roku 2019

Pro zobrazení novinek z předchozích let klikněte na obrázky níže.


Corazonek a Aiwčka