C.I.B. Desalazara Honey Honey "Lizzie"

(import z Velké Británie / import UK)
 

16.7.2012 - 31.8.2022
Lizzie nás opustila po statečném boji se zákeřnou nemocí, i vzhledem k nepříznivým prognózám - lékaři jí předpovídali jen několik týdnů života - naše Lizzie jako vždy prokázala obrovský životní elán a za podpory tradiční čínské medicíny jsme společně mohly strávit dalších 8 měsíců na procházkách, koupáním, mazlením.. rakovina kostí však byla nerovným soupeřem, tento boj jsme 31.8.2022 prohrály.  

Otec / Sire: CH. Vi´Skaly´s African Tunda - Švédsko / Sweden
Matka / Dam: CH. Gillandant Cherie Amour at Desalazara (JW)
 
Chovatel / Breeder: Mr G C Ford & Mrs J M Ford 


HD 1/3, ED 0/0, PL 0/0, OCD negativní, DOV - prosté 

 
 
výška / height: 69 cm Oftamologické vyšetření (CERF)
 bez nálezu, prostá veškerých dědičných onemocnění očí
CERF: CLEAR - no signs of hereditary diseases of eyes 
  


C.I.B. Mezinárodní šampion krásy, Český veterán šampion, Klubový veterán šampion 

Český šampion, Šampion ČMKU, Český junior šampion, Klubový junior šampion, Český Grand šampion, Klubový šampion KCHMPP, Klubový šampion KPP

  3x CAJC, 16x CAC (CZ), 3x CAC (SK), 5x r.CAC, CWC, 7x CAC ČMKU, 1x CACIB, 3x r.CACIB, 6x BOS, 1x BOV
GRAND PRIX SLOVAKIA WINNER 2014, Národní vítěz, Klubový vítěz KCHMPP, Vítěz speciální výstavy KCHMPP 2014, Vítězka Slovenska 2014, Vítězka Prahy 2013, 2014, 3x BOJ, 9x BOB - Vítěz plemene, BIG - Nejlepší mladý jedinec FCI II., BOD - Nejlepší mladý jedinec dne, 2.místo BIS Junior, 3. místo - Nejkrásnější pes FCI II., Cruft´s Qualification, 3x BOV - Nejlepší veterán 
                   

Naše Lizzie... 

Když jsem oslovila chovatele ve Velké Británii vlastně jsem ani netušila jak moc osudovým psem pro mne Lizzie může být. Dokonce se musím přiznat, že první reakcí byl pláč, nikoli však dojetím - Lizzie byla takové "ošklivé káčátko", ale i tak to bylo mé vysněné štěně, tak jsme o pár měsíců později vyrazili do Jižního Walesu, její domoviny.

Když jsem ji viděla, okamžitě jsem věděla, že je to ONA, moje princezna, vůbec to nebyla "ta ošklivka" z fotek, naopak - byla DOKONALÁ! A tak je tu, Desalazara Honey Honey.

Každým dnem mi dokazovala jak moc VÝJIMEČNÁ je.. její něžná, ale zároveň urputná povaha byla doslova návyková. Každý si ji okamžitě zamiloval avšak z této milé a usměvavé fenky se během chvíle dokázala stát doslova "jednočlenná demoliční četa".

Svůj životní elán a úsměv si udržela celý svůj život, i ve veteránském věku dokázala při hrách držet krok s o polovinu mladšími pyrenejkami a když bylo potřeba tak je "náležitě srovnat"... Až do posední chvíle byla všemi respektovaným a (obzvláště Gábinkou) opečovávaným členem smečky, naší rodiny.. 

 Se slzami v očích vzpomínám na všechny společné chvíle, cestování, výstavní úspěchy i každý den, který jsme byly spolu "prostě jen tak"..  Postupem času se z naší "princezny" stala "Její Výsost" a ona si tuto pozici náležitě užívala..