Corazon Patou von Traumberg "Tazzy"

Narozen : 18.3.2020 - Chovatelka: Mgr. Jitka Kriegerbecková, Ph.D.
 
Matka / Dam: C.I.B. Alba Patou von Traumberg 
C.I.B. Kora de Alba de los Danzantes  x  C.I.B. Covermount Big Block
x
Otec / Sire: Zagal de Alba de los Danzantes (Anglie, imp. Španělsko)
CH Kia de Alba de los Danzantes x CH Sketrick Next Connection


HD A, ED 0/0, OCD negativní, PL 0/0, DOV prostý, DM N/P, CMR1 N/N


Test de comportement (test povahy R.A.C.P.) - excellent

Výstavní ocenění: CAJC, BOJ, 3x BOS, 3x CAC, Klubový vítěz, 2x BOB - Vítěz plemene, 5x CACIB, 2x CAC ČMKU, 2x CAC (CZ), 2x CACA (A)  res.CAC, CAC (Antw. Dt. Ch. VDH, DE), CAC KFUH (DE), Rheiland-Platz-Sieger (DE), Wels Sieger 2022 (A), Winter Trophy (A)

Světová výstava psů 2021 (mezitřída) - V1, CAC

Ocenění od specialistů:

KV KCHMPP  2023  (rozhodčí: Elina Haapaniemi): V1, CAC, Klubový vítěz, BOS
MV + SV KfUH Ludwigshafen, D (rozhodčí: Mira Gehring, D): V1, CAC, CACIB, BOS
MV Praha 2022 (rozhodčí: Elina Haapaniemi, Finsko): V1, CAC, CACIB, CAC ČMKU, BOS

KLUBOVÝ JUNIOR ŠAMPION ( KCHMPP)
ČESKÝ ŠAMPION


Tazzy žije na farmě Alleman v Sopotnici společně s Aiwičkou, kde bude mimo jiné hlídat stádo ovcí, sobů a alpak.


Vzhledem k tomu, že nejsem zastáncem nadužívání psů v chovu a mým chovatelským plánům je Corazon k dispozici ke krytí velice omezeně. 

1 vrh Německo, CHS Du pays Vignoble (2022), s fenou Belle Du Grand Tendre
1 vrh ČR, CHS L'Antre du Patou (2022), s fenou Aiwa L'Antre du Patou
1 vrh Švédsko, CHS Vi'skaly's (2023), s fenou Cerbillona De Alba De los Danzantes

Náš Corazonek....

... když se narodil vrh "C" v CHS Patou von Traumberg samozřejmě jsem se byla hned podívat, byť jsem ani trochu nepomýšlela na pořízení dalšího psa, tak mazlení se štěňátky je přímo návykové.

Pořízení štěněte, natož psa, nepřicházelo v úvahu. Zahrada mých rodičů nebyla nafukovací a i pro mě časově zvládnout více než 3 psy by bylo nereálné (za předpokladu, že se všem věnovala na 100% jako doposud). Ale byl tam on, Corazon.

Od prvního dne, ještě než otevřel oči, jsem věděla, že je "jiný", nebylo to jen krásné štěně, ale pes, který má "TO". Jak štěňátka rostla, tak jsem si čím dál méně dokázala představit, že bude u někoho "cizího" a na každého zájemce jsem vysloveně žárlila. 

A pak se mi v hlavě zrodil "ďábelský plán".. Moje kamarádka Helena, majitelka Aiwičky, do budoucna pořízení dalšího PHP zvažovala. Stačilo ji jen přesvědčit, že teď je ten správný čas.. 

... a tak slovo dalo slovo a Corazonek "Tazzy" se o pár týdnů později stěhuje za naší Aiwičkou do Orlických hor. Věděla jsem, že nikde by se neměl lépe a Heleně jsem neskutečně vděčná, že s touto formou "spolumajitelství" souhlasila. Na rozdíl od Aiwičky jsem chtěla, aby byly o trochu více upřednostněny výstavy před "pracovními povinnostmi", což pro jeho "druhou paničku" byl nelehký úkol, udržovat jeho srst, když má na starosti všechna zvířata žijící na farmě, to byla a stále je výzvou. 


Corazonek "Tazzy" díky své mimořádně veselé, sebevědomé a vyrovnané povaze zvládá změny prostředí skvěle. Když přijedu, tak má radost, že jedeme na výstavu nebo na výlet a když se vracíme, tak bouřlivě vítá zase Helenu, aneb jak ona říká - je to prostě POZITIVNÍ pes.

Vzhledem k jeho původu, i tomu, že se ve všech směrech naplnil resp. spíše předčil má očekávání jak po povahové, exteriérové, tak i zdravotní stránce, se po splnění veškerých podmínek stal chovným psem. Nejsem zastáncem nadužívání psů v chovu a s ohledem na mé chovatelské plány je Corazon k dispozici ke krytí velice omezeně. Stal se otcem 3 vrhů, ze kterých se narodila velmi typově vyrovnaná štěňata. Na výstavách již jeho kvality ocenily i ty nejuznávanější specialistky na plemeno, mimo jiné např. paní Elina Haapaniemi z Finska či paní Mira Gehring z Německa. Těžko bych na něj mohla být více pyšná.. Jsem vděčná jeho chovatelce Jitce, že nám s důvěrou svěřila takto mimořádného psa a Heleně za naprosto skvělou péči o něj (...a trpělivost - protože se mnou to občas opravdu nemá lehké).